" />
sadsad x
asdasd

Haydi kaçalım! Sen ve Ben

07 Mart 2019
Haydi kaçalım! Sen ve Ben

Nefis bir hava... Tam gezme zamanı, ne sıcak ne de soğuk. Haydi kaçalım uzaklara, doğanın içinde nefes alalım.


Doğaya açılmak ne kadar güzel olursa olsun önlemlerinizi almadığınızda sorunlar çıkabilir. İçinizin rahat olması, mutlu gidip mutlu evinize dönmeniz için işte bazı önerilerimiz...

Su Hayattır!


Yola çıkarken yanınıza mutlaka su ve su kabı alın.

Köpekler anatomileri gereği en rahat derin bir su kabından su içebilirler. Dillerini arkaya kıvırarak suyu dillerinin içine alırlar ve ağızlarına çekerler. Şişeden ya da akan bir musluktan su içmek onlar için pek de uygun değildir. Elinizden su verdiğinizde de kana kana susuzluklarını gideremezler. Su kabı önemli.

Sıcak Basmasın!


Bu sene çok sıcak olacak diyorlar. Hazır mısınız? Soğuk tutan fularlar evcil dostunuz için hem şık hem de fonksiyonel olacak. Soğuk tutan fularların özelliği suyu içlerinde hapsedip uzun süre kurumamaları ve dolayısı ile evcil dostunuzu serin tutmalarıdır.

Doğa demek, derelere, göllere, denize girip çıkmak demek!


Bol kum, bol çamur ve bol bol ıslak tüyler… Yola çıkarken yanınıza mutlaka havlu alın. Kolay kuruyan havluları tercih etmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Havlu ile evcil dostunuzu kurular ve çamurlarını bir miktar temizleyebilirsiniz. Köpeklerin kuru kalması hem onları hem de aracınızı korur. Havluyu ihmal etmeyin.

Çalı, çırpı ve keşifler…


Meraklı evcil dostlarınız doğada daha da meraklıdırlar. Tüm o yeni kokular, yeni dokular, patilerinin altında ezilen yapraklar, çalılar... Patilerini özenle kontrol edin. Patilerin altlarına ya da parmak aralarına batan bir şeyler olmadığından ve patilerinin kesilmediğinden emin olun. Böyle bir durumla karşılaşma riskinize karşın aracınızdaki ilk yardım çantanız aklınızda olsun ve derhal müdahale edin. Sonrasında veterinere gitmeyi de ihmal etmeyin.

Vücudunda oluşabilecek çizikleri önlemek için pet kundağını kullanabilirsiniz. Ancak gittiğiniz yerde sulak ortamlar varsa, bırakın evcil dostunuz özgürce sulara girsin çıksın, özgürce gezsin...

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.