" />
sadsad x
asdasd

Köpekler İçin Doğru Yatak Nasıl Seçilir?

07 Mart 2019
Köpekler İçin Doğru Yatak Nasıl Seçilir?

Özellikle büyük ırk köpeklerdeki kalça problemleri yaşlandıkça ortaya çıkmakta. Koruyucu yöntemlerle köpeğinizin ömrünü kaliteli ve rahat bir şekilde yaşaması ise sizin elinizde.

 

Yatağın Önemi


Her ne kadar evcil dostlarımızın nerede yatacağını asla kestiremesek de, rahat oldukları yerleri tercih ettiklerini de biliriz. Günün ve yılın değişik zamanlarında tercihleri de değişir. Bazen soğuk mermerleri tercih ederken bazen de alttan sıcak boru geçen yerleri tercih ederler. Bazen güneş altında yatarlar, bazen ise evin en soğuk odasında.

Evcil dostlarımız için rahat olmak ön planda olduğundan onun rahatını düşünmek de bize düşüyor.

Yaşlı Köpeklerde Kalça Sorunlarını Rahatlatmak


Yaşlandıkça özellikle büyük ırk köpeklerin eklem yerlerindeki problemler ortaya çıkmaya ve ağrılı bir hale gelmeye başlar. Bu her köpekte olmayacağı gibi, bazı köpeklerde daha küçük yaşlarda da ortaya çıkabilir.

Evcil dostunuzun ağrısını dindirmek ya da gençken korumak için veterinerinizin önerdiği ilaçları kullanabilirsiniz. Bunun yanında kalçasının zorlanmaması için özen göstermeniz ve onu rahat ettirmeniz de pek çok sorunda rahatlamaya olasılık verecektir.

Merdivenlerden inmemek, yüksek yerlerden atlamamak eklemleri korumaya yardımcı olurken seçeceğiniz yatak da onu rahatlatmaya yardımcı olacaktır.

Evcil dostunuzun aktif yaşamını ömrü boyunca sürdürmesine yardımcı olun.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.