" />
sadsad x
asdasd

Köpeklerde Stres Kaynakları ve Rahatlama Yöntemleri

07 Mart 2019
Köpeklerde Stres Kaynakları ve Rahatlama Yöntemleri

Köpekler etrafları ile yoğun bir ilişki içindedir. Herşeyi takip eder, koklar, duygu değişimlerinizi farkeder, tehlike karşısında savunmaya geçer.


Pek çok araştırma göstermektedir ki köpekler sahiplerinin kanser gibi hastalıklarını bile farkedebilmektedir. Hamilelikleri anlarlar, kötü bir gün geçirdiyseniz anlarlar. Her uyarana açıktırlar.

Dışarıdan gelen stres kaynakları köpeğinizi olumsuz etkilemektedir. Onun kendisini güvende hissetmesi için bazı kolay yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Dış etkenler gürültü, yüksek sesli tamiratlar, gök gürültüsü, havai fişekler, kapalı ortamlar olabileceği gibi, araç yolculukları, veteriner korkusu, ayrılık anksiyetesi, hiperaktivite gibi iç etkenler de olabilir.

Kundaklamak sadece bebeklerde mi işe yarar?


Yapılan araştırmalarda köpeklerin (ve bazı kedi cinslerinin de) kundaklama ile sakinleştikleri farkedilmiştir. Pet kundağı köpeğinizin kendisini güvende hissetmesine yardımcı olurken onun hareketlerinde bir sınırlamaya neden olmaz.

Pet Kundağı özel esneklikteki kumaştan üretilmiştir ve evcil dostunuzu kucaklar gibi karın ve yan bölgelerine basınç uygular.

Sadece stres giderme değil, karın ve gaz ağrılarında da etkili.


Bazı köpeklerdeki gaz ağrılarını rahatlatmada da kundaklamayı kullanabilirsiniz. Esnek yapısı sayesinde gerekli basıncın uygulanması ile karın bölgesine masaj yapma etkisi rahatlamanın nedenidir.

Kokuların etkilerinin araştırılmasında, insanlardaki gibi bir etki mekanizmasının evcil dostlarımızda da olduğu gözlemlenmiştir.

Bizden çok daha fazla koku reseptörü olan evcil dostlarımızın rahatlamasında lavanta, narenciye gibi kokular etkilidir. Bazı kokuların ve esansiyel yağların evcil dostlarımızda kullanılmaması gerektiğinden bu konuya hassasiyet göstermek gerekmektedir.

Evcil dostlarımız yeterli aktivite, bol sevgi ve konforlu ortamlar ile bizimle ortak yaşamımızda mutlu olurlar ve bize de sonsuz mutluluk verirler.

Evcil dostlarımıza ve onları düşünen, kollayan, gözlemleyen kahramanlarına...

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.