" />
sadsad x
asdasd

Yavru Köpeğinizi Eve En Kolay Nasıl Alıştırırsınız?

07 Mart 2019
Yavru Köpeğinizi Eve En Kolay Nasıl Alıştırırsınız?

Yavru köpeğinizin evdeki ilk günü... Onun için yepyeni bir deneyim. Yepyeni ortam ve bir sürü yeni koku...


Yavru köpeklerin tüm aşıları bitmeden dışarı çıkmaları ve başka hayvanlarla temas etmeleri istenmez. Aşı korumasına girene kadar savunmasız olan yavruların evinizde, sağlıklı bir ortamda olmaları gerekir.

Yavru köpekler tuvalet eğitimleri verilene kadar eve tuvaletlerini yapabilirler. Sizin istediğiniz yere yapmaları için bazı kolaylıklar vardır:

  • Hasta altı pedlerini ya da köpekler için olan pedleri kullanabilirsiniz.
  • Çoğu petshop'ta olan idrar kokusu damlasını alarak pedine damlatırsanız o kokuya gidecek ve tuvaletini büyük ihtimalle pede yapacaktır.

Yavru köpekler diş kaşımak isterler.

Dişleri yavru iken sivri ve keskindir. Elinizi ısırmak isteyebilirler. Ortadaki ayakkabılar, kitaplar, sehpalar ya da kanepeler onlar için bulunmaz diş kaşıma araçlarıdır.

  • Elinizi ısırmaya kalkarlarsa net bir şekilde "hayır" diyin ve onlara dişlerini kaşıyabilecekleri bir oyuncak ya da diş kaşıma aracı verin.
  • Evinizde diş kaşıma araçları ve oyuncakları bulundurabilirsiniz.


Eğitim ve sosyalleşme yavru iken başlar. Ne kadar sevimli olurlarsa olsunlar eğitim konusunda net olmaya özen göstermeniz ilerleyen dönemlerde sizi o kadar rahatlatacaktır.

Çocuklarla ve insanlarla sosyalleşmesi için ortamlar yaratın. Özellikle çocukların evcil hayvanınıza davranışlarında dikkatli olun. Çocukların yavruya zarar verici davranışlarına izin vermeyin. Zarar verici davranışlar ileri dönemde evcil hayvanızın çocuklara saldırganlık göstermesi olarak geri dönebilir. Bunu hiç bir evcil hayvan sahibi istemez.

Gazete ile eğitim vermeyin. Köpeğinize vurmayın. Bu da ilerde elinde gazete olan bir insana saldırmak ya da elini uzatan insanlardan korkmak olarak geri dönebilir.

Yavru iken evcil dostunuz her uyarana açıktır ve bunları hafızasına kazımaya başlamıştır. Ona net olun, sevgi gösterin. Aranızdaki güvene ve bağlılığa emek verin. Geri dönüşü muhteşem olacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.